مکنده قوی ALFA4200

مکنده خوب، مکنده ای است که علاوه بر جمع آوری غبار با قدرت مکش بالا، بتواند تمامی آن غبار را فیلتر کرده و محیط پاک و تمیزی را در کارگاه شما ایجاد کند.

مکنده صنعتی چوب

بهترین مکنده ها چه خصوصیاتی دارند؟

آنچه مشخص است با بالا رفتن توان الکتروموتورها می توانید مکنده های پر قدرت با مکش بسیار بالا تولید کرد. اما معمولا این مسئله تا حدودی نادیده گرفته می شود که هر چه توان الکتروموتور افزایش یابد به همان نسبت نیز باید تعداد فیلترهای خروجی هوا افزایش یابد. از این خاطر است که بهترین شرکت های تولید کننده مکنده های اروپایی برای مکنده های دوقلو از موتور های بیشتر از ۳ اسب استفاده نمی کنند. به عبارتی اجازه استفاده از چنین الکتروموتر ها را ندارند.

چرا شرکت های  اروپایی اجازه استفاده از موتورهای بیشتر از ۳ اسب را بروی مکنده های خود ندارند؟

قبل از صحبت درباره استاندارد های کشور های اروپایی بگذارید ببینیم اگر از موتور بیشتر از سه اسب برای یک مکنده دو قلو استفاده شود چه مشکلی اتفاق می افتد. مکنده با قدرت بسیار بالا شروع به مکش می کند و گرده ها را با قدرت زیادی به داخل فیلتر ها پرتاپ می کند از آنجایی که فیلتر های مکنده های دوقلو به اندازه برای خروج هوا آن الکتروموتور کافی نیستند. پروانه الکتروموتور با فشار بسیار گرده ها را از فیلتر عبور می دهد. بخشی از این گرده ها، دوباره به محیط باز می گردد و باعث آلودگی محیط اطراف مکنده می گردد. از این خاطر است که اگر سری به بهترین مکنده های مطرح دنیا بزنید، مکنده ای دوقلو با الکتروموتور بیشتر از ۳ اسب را پیدا نخواهید کرد.

چرا قدرت مکنده ها در طی دو هفته اول کم می شوند؟

همانطور که گفته شد مکنده های دو قلو با الکتروموتورهای قوی و البته غیر استاندارد گرده ها را با فشار از داخل پارچه های فیلتری عبور می دهند قسمتی از این گرده ها از مکنده خارج می شود و بخش زیادی از گرده ها در درون چشمه های فیلتر گیر می کنند و پس از مدتی پارچه فیلتر را تبدیل به کیسه پلاستیک می شود و در مقابل خروج هوا فن به خارج ایستادگی می کنند، نتیجه این امر باعث می شود مکنده از نفس بیفتد و قدرت مکش آن به یک چهارم اولیه خود کاهش یابد.

یک آزمایش ساده برای مکنده هایی که بتن را نگه می دارد!!!

بعضی از مکنده ها قادرند به اصلاح ۶ عدد آجر را بصورت معلق در هوا نگه دارند و به عبارتی قدرت خود را با آجر و بتن به رخ هم رده های خود کشند، اگرچه متاسفانه تا زمانی ما نیز قدرت مکنده دو قلو Alfa 5200 خود را اینگونه به معرض نمایش قرار می دادیم ( فیلم بلند کردن آجر توسط مکنده صنعتی ALFA5200 ) اما پس از صادرات این مکنده ها به کشور های همسایه تازه متوجه شدیم راه را اشتباه رفتیم و مطابق استاندارد مکنده مرکزی توربو پلاس را ارائه دادیم.

خوب ببینیم چطور میتونیم یک مکنده غیر استاندارد را تست کنیم. خیلی ساده و کم هزینه. مواد لازم یک عدد آجر!!!

کافی است مکنده خود را پس از هفته اول کارکرد خود، با یک آجر آن را امتحان کنید در کمال حیرت خواهید دید، مکنده ای که تا هفته پیش قادر بود شش آجر را در هوا معلق نگه دارد اکنون نمی تواند حتی یک آجر کنترل کند.

و اما چه مکنده ای بخریم…..

مکنده های دو قلو با الکتروموتور سه اسب یک مکنده استانداردی است که با ثبات در قدرت مکش خود همیشه بصورت یکنواخت با همان قدرت اولیه به مکش خود ادامه می دهد، البته شاید مکش تبلیغاتی اولیه بسبار بالایی نداشته باشد اما یک مکنده بسیار عالی برای دستگاه های نجاری و سی ان سی محسوب می شود.

سوال…  یعنی اگر یک مکنده دوقلو که با قدرت مکش بیشتر تا الکتروموتور ۵٫۵ اسب احتیاج داشته باشیم، تکلیف چیست؟ همانطور که گفته شد مکنده هایی با الکتروموتورهای قوی زمانی می توانند مکش بالای خود را حفظ کنند و محیط اطراف خود را آلوده نکنند، که مطابق با توان الکتروموتور تعداد فیلتر های خروجی هوا نیز افزایش یابد اگر دوست دارید نمونه ای از یک دستگاه استاندارد با الکتروموتور ۵٫۵ اسب دوقلو را ببیند بر روی دستگاه مکنده صنعتی توربو پلاس کلیک کنید، این مکنده علاوه بر اینکه از نظر اندازه با مکنده های دوقلو برابر است اما دارای ۱۸ عدد فیلتر خروجی هواست که باعث شده این مکنده هیچگاه از نفس نیفتد.

 

شاخص های اصلی انتخاب یک مکنده خوب

مکنده قوی و صادراتی ALFA4200

طراحی و ساخت این مکنده انحصارا جهت صادرات شکل گرفته است بصورتی که دستگاه کاملا پیچ و مهره بوده و داخل کارتن ۵ لایه مستحکم قرار داده می شود.با کمک از دفترچه راهنما کامل این دستگاه، به راحتی می توان در کمترین زمان دستگاه را مونتاژ نمود. از کلیدی ترین وجه تمایز این دستگاه می توان به قابل حمل و ارسال ایمن این دستگاه به کشور های خارجی و حتی به استان های سراسر ایران شاره نمود.

با توجه به رعایت کلیه استاندارد های خارجی از جمله حفظ محیط زیست، در این مکنده قوی از الکتروموتور های ۳ و ۴ اسب استفاده شده است. تا علاوه بر حفظ محیط زیست از بازگشت مجدد غبار به محیط، مکش فوق العاده ای را به این مکنده قوی نسبت داد.

فن مکنده صنعتی

طیف وسیعی از مکنده اقتصادی شرکت آوش ماشین

وجود مکنده اقتصادی ALFA4200  سبب گردیده شرکت آوش ماشین مجموعه وسیعی از مکنده های صنعتی در توان های ۲، ۳، ۴، ۵٫۵ و ۱۰ اسب را به خود اختصاص دهد. تنوع مکنده قوی این شرکت باعث گردیده که پاسخگوی کلیه نیازهای مشتری در اصناف مختلف باشد. مکنده های اقتصادی این شرکت که به نام های مکنده ALFA4200 با الکتروموتور ۳ اسب و ALFA4700 با الکتروموتور ۴ اسب با قابلیت مونتاژ و دمونتاژ در داخل کارتن ویژه صادرات ارائه می گردد، که توانسته جایگزین مناسب، مکنده های وارداتی که امروزه تعداد آن بسیار کم شده است، گردد. استفاده از ورق یک میل و وجود پرس های متعدد بر روی ورق علاوه بر سبک کردن دستگاه و بهینه ساختن قیمت این دستگاه، استحکام آن را نیز بصورت چشمگیری افزایش داده است.

مکنده قوی

آوش ماشین نامی در خور صادرات جهانی

صادرات بیش از ۱۰۰ ها مکنده قوی ALFA4200 به کشور های همسایه همچون، ترکیه، عمان، کردستان عراق، عراق، گرجستان و همچنین ارسال به سرتاسر استان های ایران افتخار چشمگیری را برای این شرکت رقم زده است.

ما پشت محصولاتمان هستیم

  • الکتروموتور ۳ و ۴ اسب موتوژن تبریز
  • قدرت مکش ۴۱۰۰ متر مکعب در ساعت
  • ارائه شده در کارتن ۶۰ در ۱۱۰ به ارتفاع ۶۰ سانت
  • رنگ کوره ای پوشش داده شده الکترو استاتیک چرمی
  • پروانه توربو با بالانس سه مرحله ای کامپیوتری
  • استفاده از چرخ بزرگ ۷٫۵ سانت جهت سهولت در جابجایی
  • دو عدد ورودی ۱۰سانت و یک ورودی ۱۵ سانتی متر
  • گارانتی ۲۴ ماه دستگاه همراه با خدمات پس از فروش